Marmara İçin Meteoroloji'den Önemli Sağanak Yağış Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Marmara için sağanak yağış uyarısı yapıldı. Konu hakkında detaylar haberimizde...

GÜNDEM 16.10.2018, 10:01
Marmara İçin Meteoroloji'den Önemli Sağanak Yağış Uyarısı

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre Marmara Bölgesinde hava sıcaklıklarında önemli bir değişiklik yaşanmayacağı ifade edildi.

SAĞANAK YAĞIŞ BEKLENİYOR

Söz konusu açıklamada parçalı ve çok bulutlu havanın hakim olacağı ifade edilerek öğleden sonra İstanbul'un kuzey kıyılarında kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağış beklendiği ifade edildi.

Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden orta kuvvette esmesi de Meteoroloji tarafından tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIKLARI NORMAL SEYİRDE 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hava sıcaklıklarına ilişkin yapılan açıklamada ise hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmediği, mevsim normalleri civarında seyredeceği vurgulandı. Bunun yanı sıra rüzgarın genellikle kuzey, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu bölgelerde batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceğinin beklendiği ifade edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 5 il için toz taşınımı uyarısı da yapıldı. Buna göre Malatya, Elazığ, Bingöl, Tunceli ve Adıyaman'ı kapsayan bölgede, yarın sabaha kadar havanın parçalı bulutlu, Malatya'nın güney, Adıyaman'ın kuzey, Elazığ'ın batı kesiminde ise bu akşam ve yarın sabah saatlerinin hafif sağanak yağışlı geçmesinin beklendiği vurgulandı.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)