Marmaris'te Orman Yangını: Havadan ve Karadan Müdahale Ediliyor

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, henüz belirlenemeyen bir nedenle orman yangını çıktı. Çıkan yangının ardından söndürmek için havadan ve karadan müdahaleye başlandı. Bunun yanı sıra Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü'nün resmi verilerine göre Ağustos ayı içinde ülke genelinde toplam 300 civarında orman yangını meydana geldi.

GÜNDEM 03.09.2019, 15:08
Marmaris'te Orman Yangını: Havadan ve Karadan Müdahale Ediliyor

Marmaris-Muğla karayolunun 17 kilometresindeki Taşhan mevkiinde, bugün saat 14.30 sıralarında orman yangını başladı. Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayılan alevleri söndürnmek için havadan helikopterler, karadan arazöz ve orman ekipleriyle müdahaleye başlandı.

AĞUSTOS'TA 300 ORMAN YANGINI

Öte yandan Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü'nün resmi verilerine göre, Ağustos ayı boyunca ülke genelinde 300 civarında orman yangını yaşandı. Yangınların büyük bölümü aynı gün yapılan müdahalelerle söndürüldü. Özellikle tatil beldelerinde çıkan yangınlarda yüzlerce hektarlık ormanlık alan kül oldu.

Orman Genel Müdürlüğü yetkilileri, sıcaklar ile birlikte vatandaşların orman yangınlarına karşı dikkatli olmalarını istedi. Yetkililer; piknik yapmak isteyen vatandaşların ormanlık alan yerine özel hazırlanmış mesire alanlarını tercih etmeleri gerektiğini bildirdi.

Yorumlar (0)