Masa Başında Çalışan 3 Bin Polis Sokaklarda Görevlendirilecek

Bilindiği gibi araçların, satış ve devir yönetmeliğinde değişime gidilmiş ve noterler görevlendirilmişti. Bu karardan sonra trafik ekiplerinin rahat bir nefes alacağı bildirilirken suç ve suçlulara karşı daha yoğun mücadele edilmesi adına trafikte görevli ekip sayısının arttırılacağı ifade edildi.

Masa Başında Çalışan 3 Bin Polis Sokaklarda Görevlendirilecek

Geçtiğimiz günlerde yürürlüğe giren; araç devir ve teslim işlemlerinin noterlere devredilmesi sonrasında yeni kararlar alınmaya devam ediliyor. Bundan böyle araçların tescillerinin noterden yapılacağıyla alakalı olarak emminyetten yeni bir adım geldi. 

3 BİN POLİS MASA BAŞINDAN ALINACAK

Daha önce Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından yapılan araç sicil ve tescil işlemlerinin noterlere devredilmesi, hem vatandaşların ve hemde polis ekiplerinin yükünü azaltacak. Bu düzenleme sayesinde işlem süresi hızlacanak sadece noterlerden alınan işlemler gerçekleştirilecek. Diğer yandan yapılan bu düzenlemeler sayesinde yaklaşık olarak 3 bin polis ekibinin masa başı işten alınacağı ve sokaklarda görevlerde bulunacağı açıklandı. Ekiplerin trafik kontrol ve güvenlik koşulları çercevesinde görev yapacağı ifade edilirken polisin hareket kabiliyetinin amacıyla polis timleri (MPT) ve araç sayısında artışa gidilecek. 600 CC ve üzeri 60 adet yeni motor alınacak (MPT)'lere takviyeler sağlanacak. Diğer yandan polis ekiplerinin görev aldıkları arazi şartlarına uygun olarak 150 adet binek, 16 adet arazi araç ve 60 adet araç alınacak.

TRAFİK GÜVENLİĞİ SAĞLANACAK

Konuyla alakalı olarak masa başından alınan polis ekiplerinin trafiği rahatlatmak ve trafik düzeyinin beklenen seviye ile orantılı olması konusunda yardımcı olacakları belirtildi. Sokak arası ve cadde kenarlarında oluşan sıkışıklığın önüne geçilmesi için bu göreve gelecekleri masa başında yapılacak işlerinin kalmadığı için bu göreve getirilecekleri belirtildi.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2018, 09:53
YORUM EKLE