MEB 'İhbar Edin' Talimatı Verdi

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü, terör örgütüyle ilişkisi olan öğretmenlerin ihbar edilmesi için tüm okulları uyardı.

GÜNDEM 25.09.2016, 15:23 25.09.2016, 15:32
MEB 'İhbar Edin' Talimatı Verdi
Milli Eğitim Bakanlığı tarafında, eğitim kurumlarında önce FETÖ temizliği yapıldı. Ardından PKK terör örgütüyle ilişkisi olan öğretmenler açığa alındı ya da görevden ihraç edildi.

MEB'de yapılan temizlikler hala bitmedi. Açığa alınan öğretmenlerin soruşturmaları devam ederken, araştırmalar da devam ediyor.

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bünyesinde bulunan bütün okullara yazı gönderdi. Gönderilen yazıda, terör örgütleriyle ilişkisi olanların ihbar edilmesini istedi.

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün verdiği talimat, ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından okullara iletildi. Yazı. 'acil' başlığı altında gönderildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden gönderilen yazıda: “Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün emirleri gereğince; PKK terör örgütüne destek verici nitelikte faaliyette bulunan ve kesin kanaat olarak kamu görevinden çıkarılması gerektiği düşünülen personel listelerinin ekteki formata uygun olarak doldurularak …@meb.gov.tr adresine mail olarak gönderilmesini önemle rica ederim” ifadeleri kullanıldı.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)