MEB'in Temyiz Dilekçesinin Bazı Bölümleri AK Parti Görüşünü Yansıtmıyor!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten bir açıklama geldi. Devlet Bahçeli'nin andımız kararına yönelik olarak MEB tarafından hazırlanan temyiz dilekçesine yönelik olarak açıklama yapan Çelik ifadelerinde ise; "Bakanlık adına oluşturulan temyiz dilekçesine ilişkin görüşü yansıtmamaktadır" dedi.

GÜNDEM 14.11.2018, 13:12 14.11.2018, 13:25
MEB'in Temyiz Dilekçesinin Bazı Bölümleri AK Parti Görüşünü Yansıtmıyor!

Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Sözcüsü Ömer Çelik'ten yeni açıklamalar geldi.

Çelik düzenlediği basın toplantısında ise Milli Eğitim Bakanlığı'nın temyiz dilekçesi hakkında ise;

"Sayın Bahçeli'nin eleştirileri haklıdır ve bizde buna katılmaktayız.

Temyiz dilekçesindeki bu bölüm AK Parti'nin görüşünü yansıtmamaktadır. Bakanlık adına oluşturulan temyiz dilekçesine ilişkin görüşü yansıtmamaktadır.

Avukatların kendi tasarruflarıyla koydukları bölümdür orası. Bahçeli'nin de dediği gibi sosyolojik ve tarihi olarak hatadır.

Sayın bakanımız tarafından bir görüş oluşturuluyor, temiz dilekçesi için. Milli varlığımızla ilgili kapsamlı bir değerlendirme yapılıyor.

Bakanlığımızın oluşturduğu görüşe rağmen avukatlar tarafından paragraf bu şekilde ekleniyor. Bürokratlar da kontrol etmiyor.

Avukatlarla ilişik kesilmiş bürokratlar da görevden alınmıştır. Temyiz dilekçesinde imzası bulunan 3 kişi görevden alınmıştır." dedi.

MEB NE YAPMIŞTI ?

Andımız kararına itiraz dilekçesinde MEB ise; "Türkler kendi çağdaşı unsurlara göre ulus bilincine en geç ulaşan topluluktur.

Dolayısıyla Türkiye Cumhuriyetini kuran kadro zaten gecikmiş olan süreci hızlandırmak için yoğun çaba harcamıştır." ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)