MEB Müsteşarı Tekin'den 'FETÖ ile Mücadele MEB'te Nihayete Erdi' Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin yapmış olduğu açıklamalarında, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Fetullahçı Terör Örgütü ile mücadelesini tamamladığını açıkladı. Yusuf Tekin açıklamalarında bundan sonraki süreçte rutin faaliyetlerin devam edeceğini açıkladı.

GÜNDEM 25.03.2018, 14:52
MEB Müsteşarı Tekin'den 'FETÖ ile Mücadele MEB'te Nihayete Erdi' Açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) Milli Eğitim Bakanlığı'nda oluşturmuş olduğu yapılanmasına ilişkin mücadelenin nihayete erdiğini açıkladı.

'FETÖ İLE MÜCADELE MEB'TE NİHAYETE ERDİ'

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin konuya ilişkin yapmış olduğu açıklamasında 15 Temmuz sürecinden sonra MEB bünyesinde, FETÖ ile mücadele edildiğini vurguladı. 

FETÖ ile mücadele kapsamında FETÖ'ye bağlı 2500 binanın kamulaştırıldığını açıklayan MEB Müsteşarı Tekin örgüt ile bağlantılı 30 bin kişinin bakanlık ile ilişiğinin kesildiğini aktardı.

FETÖ unsurlarının tamamı ile mücadele edildiğini aktaran Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, FETÖ ile mücadelenin MEB bünyesinde nihayete erdiğini bildirdi. 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin'in Açıklaması;

"15 Temmuz sonrasında olağanüstü hal (OHAL) kapsamında aldığımız tedbirler çerçevesinde FETÖ ile mücadele, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde nihayete erdi. FETÖ'ye bağlı ve iltisaklı 2500 civarında okul, dershane ve yurt binalarının tamamını kapatarak, kamulaştırıp, devletin, milletin hizmetine sunduk. Bunların dışında FETÖ ile irtibatlı olan yaklaşık 30 bin civarında personel ve öğretmenin bakanlıkla ilişiğini kestik. Müfredatlarımıza, ders kitaplarımıza ve programlarımıza sirayet etmiş FETÖ unsurlarının tamamını sistemin dışına çıkardık. Şu anda FETÖ ile mücadele, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde nihayete ermiştir. Bundan sonra rutin faaliyetlerimizi devam ettiriyoruz"

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)