Meclis Başkanı Yıldırım: Ivır Zıvır İşler İçin Mahkeme Kapılarında Ömür Tüketmeyelim

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Yıldırım, Kamu Denetçiliği Kurumu Konferans Salonu'nda açıklamalarda bulundu ve İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesinde Ombudsmanın Rolünün Güçlendirilmesi Projesi'nin açılış töreninde değerlendirmeler yaptı.

Meclis Başkanı Yıldırım: Ivır Zıvır İşler İçin Mahkeme Kapılarında Ömür Tüketmeyelim

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Yıldırım'dan yeni bir açıklama geldi.

Kamu Denetçiliği Kurumu Konferans Salonu'nda açıklamalarda bulunan Yıldırım, İnsan Haklarının Korunması ve Geliştirilmesinde Ombudsmanın Rolünün Güçlendirilmesi Projesi'nin açılış töreninde mahkemelerle alakalı olarak detayları paylaştı.

Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları;

BAŞVURU SAYISI

"Kamu Denetçiliği Kurumu'na, geçen yıl 17 bin 131 başvuru almış bu yılın eylül ayına kadar 11 bin 220 başvuru olmuştur.

Buraya yapılan, yapılmayan her başvuru mahkemenin konusu olacaktır. Zaten ağır iş yükü olan mahkemeler daha çok çalışmak, davaya bakmak zorunda kalacak.

KDK ÜCRETSİZ AVUKATLIK YAPMAKTADIR

Kamu Denetçiliği Kurumu vatandaşımıza ücretsiz avukatlık yapmaktadır. Aynı zamanda vatandaşımızın adalete güvenini tesis etmek gibi önemli bir boşluğu da gidermektedir.

IVIR ZIVIR İŞLERLE

Bizim vatandaşlarımızdan talebimiz daha çok dostane çözüme başvurmaları. Kamu Denetçiliği Kurumu'na giden ıvır zıvır işler ufak tefek meseleler için mahkeme kapılarında ömür tüketmeyelim. Kamu Denetçiliği Kurumu, bunları çok hızlı şekilde ele alıp çözüm üretir"

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2018, 22:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Oktay
Oktay - 7 ay Önce

Sayın meclis başkanım sizin ıvır zıvır dediğiniz bizlerin hak kaybıdır ne yapalım