Mehmet Akif Ersoy'un evi müze olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mehmet Akif Ersoy'un evi müze olacağına dair bilgi paylaştı. Erdoğan, ''Mehmet Akif Ersoy'un İstanbul'a döndüğünde Beyoğlu ilçesinde İstiklal caddesindeki 4. katta bulunan evini müze yapacağız'' dedi

GÜNDEM 19.12.2018, 15:37 19.12.2018, 16:48
Mehmet Akif Ersoy'un evi müze olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kültür Sanat Büyük Ödülleri töreninde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

Kültür sanat alanında yeni ve büyük adımları hep birlikte atacağız. Türkiye’nin son bir asrı siyasi ve sosyal alanlar yanında kültür ve sanat alanında da büyük kırılmalar yaşanan dönemi ifade ediyor.

Bize göre kültür, tıpkı bayrak, ordu, para gibidir. Bir milletin bağımsızlığının sembolü gibidir.

Günümüzde kültür endüstrisi öyle bir yere geldi ki dünyada tesir etmediği yer kalmadı.

Türkiye maalesef eğitim ve kültür sanat politikalarında arzu ettiğimiz mesafeyi kaydedememiştir. Devlete düşen görev bireylerin bu gayreti ortaya koyabilecekleri iklimi tesis etmektir.

Dilimiz öylesine büyük bir değişme uğramıştır ki dedeler torunlarının anlayamaz hale gelmiştir. Giyim kuşamdan her alana karşı bu durumlara şahit oluyoruz. Atalar yitik kaybedildiği yerde aranır derler. Bize düşen görev medeniyetimizin üç tasavvurunun kendi tarihimizde kendi geçmişimizde aramak yeniden yorumlamak ve geleceğe uyarlamaktır.

Milli marşımız Çanakkale şiiri Mehmet Akif merhumunun ismini tarihe altın harflerle kazımıştır.

Mehmet Akif Ersoy'un İstanbul'a döndüğünde Beyoğlu ilçesinde İstiklal caddesindeki 4. katta bulunan evini müze yapacağız. dedi...

Yorumlar (0)