Mehmet Şimşek İstifa Etti Mi? Başbakan Yıldırım Açıkladı

Başbakan Binali Yıldırım Mehmet Şimşek'in istifa ettiği haberler hakkında bir açıklama yaptı. Başbakan Binali Yıldırım açıklamalarında Mehmet Şimşek'in görevine devam ettiğini bildirdi. Konu ile ilgili olarak Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamalarının detayları haberimizde...

GÜNDEM 05.04.2018, 22:23
Mehmet Şimşek İstifa Etti Mi? Başbakan Yıldırım Açıkladı

Moğolistan'a yapacağı ziyaret öncesinde Ankara Esenboğa Havalimanında yapacağı ziyaret hakkında açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım Mehmet Şimşek'in istifa ettiği haberleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım burada yaptığı açıklamalarında Mehmet Şimşek'in görevinin başında olduğu İstanbul'da da yine ekonomi konusunda bir toplantı için bulunduğunu ifade etti.

Basın toplantısında Başbakan Binali Yıldırım'a Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in istifa dilekçesini verdiği, kendisinin de bu işlemi durdurduğu yönündeki iddialar soruldu. 

MEHMET ŞİMŞEK GÖREVİNİN BAŞINDA

Bunun üzerine açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım iddiaların dedikoduların Ankara'da bitmeyeceğini Mehmet Şimşek'in görevinin başında olduğunu İstanbul'da ise yine ekonomi konusunda bir toplantı için bulunduğunu ifade etti. 

DEĞİŞİKLİK BAKANLAR KURULU İLE YAPILIR

Başbakan Binali Yıldırım açıklamalarının devamında Bakanlar Kurulunda ne zaman, kimi nasıl değişiklik yapacağımıza karar verdiklerinde yapacaklarını ancak gündemlerinde böyle bir durumun olmadığına dikkat çekti. 

ÇALIŞMALAR KARARLI BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR

Ayrıca Başbakan Binali Yıldırım hükümetin çalışmalarının kararlı bir şekilde devam ettiğini gerek ekonomi alanında gerek yatırım alanında daha birçok alanda planlanan programları icra etmeye devam ettiklerini bildirdi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)