Mehmetçikten Eğitime Duygulandıran Destek

Mehmetçik ,Şehidin İsminin Verildiği Okulu Boyadı.Muğla’nın Menteşe ilçesinde,Şehit Jandarma Kıdemli Binbaşı Kıvanç CESUR’un isminin verildiği okulu Mehmetçik el birliğiyle boyadı.

GÜNDEM 27.08.2018, 13:44 27.08.2018, 13:52
Mehmetçikten Eğitime Duygulandıran Destek

Çaldıran İlçesi'nde teröristlerin zırhlı askeri araca yönelik düzenlediği bombalı saldırıda şehit olan Çaldıran İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kıvanç Cesur'un ismi memleketi olan Muğla'daki Menteşe 75. Yıl Ortaokuluna verilerek okulun ismi Jandarma Kıdemli Binbaşı Kıvanç CESUR  Ortaokulu olarak değiştirilmişti. 

İsim değişikliği sonrasında okulun devam eden bakım ve onarım çalışmalarına Muğla İl Jandarma Komutanlığına bağlı Mehmetçikte katılarak el birliğiyle okulu boyadılar. Mehmetçiğin şehidimizin isminin verildiği okulu boyaması, görenleri duygulandırdı.
Muğla İl Jandarma Komutanlığı tarafından yayınlanan bilgi notunda ise “ Muğla İl J.K.lığı olarak vatanın yaşatılması uğrunda verdiğimiz şehitlerimizin ile gazilerimizin aziz hatıralarını canlı tutmak maksadıyla her an şehit aileleri ve gazilerimizin yanında olunmuş, bundan sonra da yanlarında olunmaya devam edilecektir” ifadelerine yer verildi.

,

Mehmetçiğimizin bu duyarlı davranışları ile ilgili olarak Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre "Şehitlerimizin ismini verdiğimiz eğitim kurumlarımız başta olmak üzere tüm eğitim Kurumları’mızdaki eğitim ortamlarının fiziki yapısının öğrencilerimizin hak ettiği şekilde yapılanmasına hedefliyoruz Bu nedenle Muğla'da görev yapan valimizin himayelerinde tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği  ve dayanışma ile çocuklarımıza okula aidiyet duygusunu ve ruhunu oluşturup  okulu ve okumayı sevdirerek geleceğe hazırlamak istiyoruz" dedi.Töre,okulu boyayan Mehmetçiklere ve bu konuda katkı sağlayan Muğla İl Jandarma Komutanlığına ayrıca teşekkür ederek açıklamasını sonlandırdı.

Bizlerde kamupersoneli.net ailesi olarak başta şehidimizin isminin yaşatıldığı okulu boyayan askerlerimiz olmak üzere bu işe vesile olan Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Muğla İl Jandarma Komutanlığına teşekkür ve tebrik ediyoruz.

Yorumlar (0)