Melih Gökçek'ten ABB Başkanı Yavaş'a Tepki: Bu Lafı Size Yedireceğim

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yaptığı açıklamalarında Melih Gökçek döneminde yapılan eğlence parkı Ankapark'ın belediyeye maliyetinin iddia edildiği gibi 200-300 milyon dolar değil, 700-750 milyon dolar olduğunu ifade etti. Melih Gökçek ise fatura talebinde bulunarak bu lafı yedirteceğini belirtti.

GÜNDEM 02.10.2019, 15:35
Melih Gökçek'ten ABB Başkanı Yavaş'a Tepki: Bu Lafı Size Yedireceğim

Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş, dün akşam katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunmuştu. Mansur Yavaş açıklamalarında Ankapark'a 2014 yılında da karşı çıktıklarını belirtmişti.

Konu ile ilgili olarak Mansur Yavaş açıklamalarında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Bu işe karşı çıkanlara hakaret eden tweetler atıldı. Maliyetine 200 milyon dediler, sonra 300-400 milyon dediler. Sürekli rakam değişti. Teftişlerimiz devam ediyor. Dolar kuru artıyor azalıyor, 700-750 milyon dolar belediyeye maliyeti. İsteyen herkese faturalarını yollayabilirim. 50 milyon dolar az bir para değil ama dolar kuru nedeniyle değişiyor bu rakam. Bu para, belediyenin ailelere yaptığı yardımı 30 yıl boyunca karşılar. Biz kurtarmaya uğraşıyoruz ama orası batıyor"

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise bu sözlere tepki gösterdi. Melih Gökçek açıklamalarını sosyal medya hesabı üzerinen gerçekleştirdi. 

Melih Gökçek ise açıklamalarında şu ifadeler kullandı:

"Yavaş dün akşam Ankapark'ın 700-750 milyon dolara mal oldu dedi. Bu lafı size yedireceğim Sayın Yavaş. Lafla bu işi örtemezsiniz. 'İsteyen herkese bunların faturalarını takdim etmeye hazırım' dediniz. Ben de bu akşam Mavi Masa'ya müracaat edip resmen faturaları istedim"

Yorumlar (0)