Memleketine Giden 4 Bin 873 Suriyeli Türkiye'ye Döndü

Kurban Bayramı nedeniyle ülkesine giden 53 bin 798 Suriyeli’den 4 bin 873'ü, bayram tatilinin sona ermesinin ardından Türkiye'ye döndü.

Memleketine Giden 4 Bin 873 Suriyeli Türkiye'ye Döndü

KİLİS'in Öncüpınar Sınır Kapısı üzerinden Kurban Bayramı'nı geçirmek için ülkelerine giden 53 bin 798 Suriyeli’den 4 bin 873'ü Türkiye’ye döndü.

Geçişler 15 Ekim'e Kadar Sürecek

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’nin çeşitli kentlerine dağılan Suriyeliler, Kurban Bayramı'nı geçirmek için 15- 30 Ağustos tarihleri arasında gittikleri ülkelerinden dönüyor. Kurban Bayramı'nı ülkelerinde geçiren Suriyeliler, Türkiye’ye gelmek için Suriye'nin Halep kentine bağlı Azez ilçesindeki Babul Selam Sınır Kapısı’nda uzun kuyruklar oluşturuyor. Eşyaları arandıktan sonra Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından işlemleri yapılan Suriyeliler, otobüslerle Öncüpınar Sınır Kapısı'nın Türkiye tarafına getiriliyor. Ülkelerine giden 53 bin 798 Suriyeli’den 4 bin 873'ünün Türkiye'ye döndüğü, geçişlerin 15 Ekim'e kadar süreceği belirtildi.

KAMUPERSONELİ.NET - DHA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2017, 13:53
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Ben bayram tatilinde 5 saatlik memleketime gidemezken ülkesinde sözde savaş olan adamlar tatil yapmaya gidiyolar bide ellerini kollarını sallayarak geri dönüyolar bu kadar rahatsa ülkeri neden geri alınıyolar kapatın tüm kapıları dönemesinler geri

Mete
Mete - 2 yıl Önce

Tengri Türkü korusun. Şunların sayesinde ırkçı oldum...