Memur Sen'den Grev Yasağı Açıklaması: Son Verilmeli

Memur Sen tarafından il temsilcileri toplantısına çeşitli açıklamalarda bulunuldu ve hükümete çağrıda bulunuldu. Bu bağlamda Memur Sen grev yasağına son verilmesini istedi.

GÜNDEM 11.09.2019, 08:48
Memur Sen'den Grev Yasağı Açıklaması: Son Verilmeli

Memur-Sen 31'inci İl Temsilcileri Toplantısı'nın sonuç bildirgesi kamuoyu ile paylaşıldı.

GREV YASAĞI AÇIKLAMASI

Birçok sorunun giderilmesi için hükümet yapılan çağrıda, kamu görevlilerine grev hakkının yeniden verilmesi gerektiğinin altı çizilerek şu ifadelere yer verildi:

"Grev hakkının olmadığı bir toplu sözleşme düzeneği adil şartlarda bir müzakereyi imkansız kıldığından kamu görevlilerine yönelik grev yasağı kaldırılarak grevsiz toplu sözleşme garabeti son bulmalı ve ayrıca kamu görevlilerine uygulanan siyaset yasağına da son verilmelidir" 

Memur-Sen Konfederasyonu 31'inci İl Temsilcileri Toplantısı Ankara'da gerçekleştirildi. Önemli konuların masaya yatırıldığı toplantıda sonuç bildirgesi yayınlandı. Toplu sözleşme sürecinde yaşananlardan, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu'nda yaşanan aksaklıklara ve 3600 ek gösterge sorununa kadar birçok sorunun giderilmesi için hükümete çağrıda bulunuldu.

Yorumlar (4)
SERHAT 3 ay önce
696 KHK LI İŞÇİLERE HAKLARI OLAN 2018 YILI ENFLASYON FARKLARI ACİLEN VERİLMELİDİR.. 696 KHK LI İŞÇİLER HAKLARINI İSTİYOR..
Murtıza yeşil 3 ay önce
Memur ve emeklilerinin tüm ihtşyaçlarını giderdinizya afferin size.memurdan emekliden yanamısınız toksa kendi çıkarlarınızdan yanamı anlamadık ama sizlerin bu yaptığı sendikacılık.değil.memur yine emekli yine aç.siz rahat olun.bu ülkede hiç memur ve emeklisine sahip çıkan olmadıki.
Kemal avcu 3 ay önce
Lütfen şu yandaş ve yandaş olmayan gazeteler memur ve emeklilerin hakkında yalan bonkör bonkör haberler yapmasınlar.memura şu nu verdik emekliye müjde demesinler.gazete okumaktan nefrt ederolduk.lütfen.yine memur aç yine emekli aç yapılan zamlara bakın emekliye memura verilene bakın.millet vekili maaşlarına bakanların maaşlarına baksınlar. Biz hiç yüzde 26 almadık.
Hakan 3 ay önce
Kapalı kapılar arkasında sattiniz memuru şimdi burdan hakem kesme