Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan Çok Önemli Toplu Sözleşme ve Kadro Açıklaması

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Toplu Sözleşme görüşmelerinde hükümetin zam teklifi hakkında ve 4B ve 4C'lilere kadro verilmesine ilişkin çok önemli değerlendirmelerde bulundu.

GÜNDEM 16.08.2017, 11:59
Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan Çok Önemli Toplu Sözleşme ve Kadro Açıklaması

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın TRT-Haber’de “Anadolu Soruyor” programına katıldı. Burada çeşitli açıklamalar yapan Ali Yalçın “Kamu İşveren Heyetinin 2018 için 3+3, 2019 için 3+3'lük teklifine kapalıyız. Kamu İşveren Heyetine sözümüzü söyledik. Teklifinize kapalıyız. Yeni makul ve makbul bir teklif bekliyoruz”

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Kamu İşveren Heyeti’nin teklifini sunduğu son oturumun ardından TRT-Haber canlı yayınında süreci değerlendirdi. Memur Sen Genel Başkanı açıklamalarında hükümetin zam teklifine ilişkin yeni ve makul bir teklif beklediklerini ifade etti. Ayrıca Ali Yalçın açıklamalarında 4B ve 4C'liler için kadro teklifinin olduğunu da belirtti.

Konu ile ilgili olarak Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

"CEBİMİZ AÇIK"

“Kamu İşveren Heyetinin 2018 için 3+3, 2019 için 3+3'lük teklifine kapalıyız. Kamu İşveren Heyetine sözümüzü söyledik. Teklifinize kapalıyız. Yeni teklifinizi bekliyoruz. Cebimiz açık, kapımız açık."

“Helal Gıda Sertifikası, sadece ülkemizde değil küresel düzlemde de aranan, istenen bir belgedir. Kamu görevlilerimizin, helal gıda noktasında tahminen değil tescilen bir teminata sahip olmasını istiyoruz.”

"KADRO BEKLENTİSİ KARŞILANMALIDIR"

“4/C, taşeron işçiliği, sözleşmeli istihdam gibi, insanca yaşamayı, insanı yaşatmayı zorlaştıran istihdam türlerini halen uyguluyoruz” diyen Yalçın, “4/B, 4/C kapsamında istihdam edilen kamu görevlilerinin kadro beklentisi karşılanmalıdır. Taşeron işçilere verilen kadro sözü de yerine getirilmelidir. Kadrosuz değil, sorunsuz istihdamın hedeflensin.”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (11)
zler 2 yıl önce
umarım gerçekleşir ne yer değişimi ne görevde yükselme ne eğitim ne izin her konuda kısıtlıyız . özellikle şu yer değiştirmeme olayı insanı çileden çıkarıyor. ( siz çakılısınız burada siz de giderseniz buralara kimse gelmez ... il müdürünün bizi tesellisi )
betül 2 yıl önce
4 b liler kadro istiyoruz 2011 2013 de olduğu gbi hakkımız olanı istiyoruz 4+2 öncesi atandk aile birliğimiz bütünlüğümüz yok maliyeye ek yükümüz yok duyun sesimizi yetkililer
İlyas 2 yıl önce
4 yildir 4Bliyiz. Cocuklarimiz bizden ayri buyumesi birazcik icinizi sizlatsin. Bende kpss ile atandim ama neden adalet yok. GECIKEN ADALET,ADALET DEGILDIR.
Yilmaz 2 yıl önce
Kadro istiyoruz eğitim durumu dahi gecisimiz yok 4/bliler olarak kadro istiyoruz
MUHAMMET 2 yıl önce
Kadro istiyoruz derken amacımız güvenceden çok aynı işi yapiyorsak eşitlik olsun. Tayin hakkım yok idarecilik hakkım yok kadrolu emekli sandığında biz sigortada ve.. Ya hep kadrolu ya hep sözleşmeli olalım...
r 2 yıl önce
Kadro 4b ye
metin 2 yıl önce
Helal başkanım sana ama sorunuzun cvabı yani karşılığı yok çünkü emeğe saygı yok
Yilmaz 2 yıl önce
Bu sözleşmeden umugum yok sözleşme denildi ama ortada birşey yok memura yazık olmaz ins
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın