Meral Akşener'den Af Konusuna Açıklama! 'Sakıncalı Talepler Var'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, MHP tarafından dile getirilen genel af yasasına dair açıklamalarda bulundu. Bu konyuda Milliyetçi Hareket Partisi tarafından sunulan af gerekçesinin anlaşılır olmadığını ifade eden Meral Akşener, tasarının içinde sakıncalı talepler var, açıklamasında bulundu.

GÜNDEM 27.09.2018, 20:33 27.09.2018, 20:43
Meral Akşener'den Af Konusuna Açıklama! 'Sakıncalı Talepler Var'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, TBMM'de İYİ Parti Grubu'nu ziyaret etti. Burada basın mensupları ile bir araya gelen Meral Akşener gündeme dair değerlendirmelerini kamuoyu ile paylaştı. 

Bu kapsamda Milliyetçi Hareket Partisi tarafından dile getirilen af yasasına değinen Meral Akşener, tasarıya dair önemli ifadeler kullandı. 

MERAL AKŞENER'DEN AF YASASI AÇIKLAMASI

Meral Akşener yapmış olduğu açıklamasında, MHP'nin af yasasına dair gerekçesini eleştirdi. Milliyetçi Hareket Partisi'nin af yasası teklifinin anlaşılır olmadığını söyleyen İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, konuya dair şu ifadeleri kullandı. "Uyuşturucu kaçakçısı olanlara, bunu yayanlara, insan kaçakçılığına, kadın ve çocuğa karşı işlenen öldürme suçu ayrı tutulmuş, kaçırma eylemi işin içinde, son derece sakıncalı talepler var içinde"

MHP'YE PARTİLİ CUMHURBAŞKANLIĞI TEKLİFİ

Meral Akşener, MHP'ye bir konuda daha eleştiriler yöneltti. Partili cumhurbaşkanlığı görüşünün ilk olarak Devlet Bahçeli tarafından dile getirildiğini ifade eden Merak Akşener, AK Parti'nin bu açıklama sonra teklifi hayata geçirdiğini söyledi. 

"Adalet ve Kalkınma Partisi yöneticileri başta Sayın Erdoğan olmak üzere şaşkınlık görüntüsü verdiler. Fakat hemen hayata geçirildi. Erken seçim. Burada tavır ve davranış biçimine bakarsanız, sahibinin sesi gibi bir durum oluyor. Af iyidir kötüdür dışında çok ciddi Türkiye'yi sarsacak alanların bulunduğu bir teklif"

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (1)
aslı 10 ay önce
bir de eyt sorununu çözseniz