Meral Akşener Kuracağı Partinin Kurucu Üyelerini Açıkladı!

Meral Akşener'in kurmayı planladığı yeni partiye ilişkin önemli bir gelişme yaşandı. Akşener kuracağı partinin, kurucu üyelerini açıkladı.

GÜNDEM 27.09.2017, 21:46 27.09.2017, 23:48
Meral Akşener Kuracağı Partinin Kurucu Üyelerini Açıkladı!

MHP'den ihraç edildikten sonra yeni parti kuracağını açıklayan Meral Akşener, kuracağı parti için çalışmalara devam ediyor. 

İstanbul'da bir basın toplantısı düzenleyen Meral Akşener, burada önemli açıklamalarda bulundu. Akşener özellikle merak edilen partinin ne zaman açılacağına dair yapmış olduğu açıklamalarında, partinin isminin logosunun ve kurucular kurulunun tamamının 25 Ekim tarihinde açıklanacağını duyurdu.

''TÜRKİYE'NİN PARTİSİ OLARAK DOĞUYORUZ''

Meral Akşener yapmış olduğu açıklamalarında, kuracağı partinin Türkiye'de ki her kesimi kapsayacağını ifade ederek sorun çözücü bir parti olacaklarını iddia etti. Meral Akşener'in konu ile ilgili açıklaması şu şekilde, “Her kesimden her yörenden ilgi duyuyoruz. Partimiz Türkiye’nin partisi olarak doğuyor. Sorun çözücü bir parti olarak doğuyoruz. Kurucular kurulunun bir bölümünü sizlerle paylaşmak istiyorum”

''ŞEHİR ŞEHİR DOLAŞACAĞIM''

Konuşmasında önemli değerlendirmelerde bulunan Akşener, partinin kurulmasının ardından şehir şehir dolaşacağını ve halkın isteklerini öğrenmeye çalışacağını vurguladı. Akşener ayrıca, gittiği yerlerde miting düzenlemeyeceğini söyleyerek halkla birebir iletişim kuracağını aktardı.

''21 AYDIR SOKAKLARDAYIM''

''Ben 21 aydır sokaklarda esnaf eli sıkarak meydanlarda, izbe salonlarda bir şeyler anlatmaya çalışıyorum. Önce bir adaylık süreci, arkasından referandum süreci geldi. Hiç değiştirmediğim bir şey oldu o da Türkiye'ye ait bir bayram sofrası. Ben Ahlat'ta kirasını kendim ödediğim bir ev kiraladım. Orada hep beraber bir sofra kuracağız, oradaki herkesle beraber yemek yiyeceğiz.''

''Ahlat'ın özelliği benim açımdan şöyle; Ahlat'ta çok farklı etnik grup vardır. Partiyi kurduktan sonra 15 gün gideceğim ve Güneydoğu'yu tek tek, şehir şehir dolaşacağım. Ama toplantı yapmayacağım. Her ile gideceğim, rastgele el sıkacağım. Muş ve Bitlis'te bunu yapmıştım. Bir kahveye gideceğim ve ‘arkadaş ne anlatırsın bana, ne sorarsın bana' diyeceğim. Buna ihtiyaç olduğunu görüyorum.''

Meral Akşener tarafından açıklanan kurucular listesi

Cevher Cevheri, Emekli Büyükelçi

Çiğdem Özer, Aşık Veysel'in torunu

Elif Gökdemir

Fatih Eryılmaz, 15 Temmuz gazisi

Erdoğan Bozdemir, Eğitimci

Fulya Yasemin, İş Kadını

Hatice Bilici, İş Kadını

Hüseyin Özlük, Gazi

Kazım Ataoğlu, Eski Bingöl Milletvekili

Orkun Ertürkmen

Suat Çağlayan, Eski Bakan

Aydan Yılmaz

Tugay Uluçevik

Nafi Özyurt Sipahioğlu

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)