Merkel'in Sağ Kolundan Türkiye'ye Açık Tehdit !

Merkel'in sağ kolu olarak bilinen Altmaier, Türk siyasetçilere giriş yasağının ihtimal dahilinde olduğunu söyledi.

Merkel'in Sağ Kolundan Türkiye'ye Açık Tehdit !

Türk politikacılarının Avrupa'daki referandum etkinliklerinin engellenmesine yönelik, Almanya Başbakan'ı Angela Merkel'in sağ kolu olarak bilinen Başbakanlık Müsteşarı Peter Altmaier,  'Almanya'nın yabancı politikacıların ülkeye girmesini engellemeye hakkı olduğunu' söyledi.

Altmaier, "Neyin sağduyulu olduğuna neyin olmadığına yakından bakacağız. Giriş yasağı uygulamak başvuracağımız son yol. Ancak bunu yapma hakkımızı da saklı tutuyoruz." ifadelerini kullandı.

"Bildiğim kadarıyla Almanya'da böyle bir şey hiç yaşanmadı. Fakat Almanya'nın uluslararası haklarının tamamını kullanmamış olması, gelecekte de serbest geçiş olacağı anlamına gelmez." şeklinde uyarıda bulundu.

Türkiye vatandaşlarının Almanya'da oy kullanabileceklerini söyleyen Altmaier, Almanya'da miting yapacak olan yabancı politikacıların Almanya'nın kurallarına uymak zorunda olduklarını da belirtti.

Kamupersoneli.net

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE