Mersin'de Okullar Tatil Edildi! - Yarın hangi okullar tatil edildi, 6 aralık okul tatili

Mersin'de beklenen sağanak nedeniyle il genelinde eğitim ve öğretime 6 Aralık 2018 tarihinde ara verildiği açıklandı. Söz konusu tatil duyurusunu Valilik yaptı. Diğer yandan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) ise iki gündür etkili olan şiddetli fırtına ve yağış nedeniyle okulların yarın tatil edildiği açıklandı. İşte okul tatili hakkında merak edilenler.

GÜNDEM 05.12.2018, 23:58 06.12.2018, 00:06
Mersin'de Okullar Tatil Edildi! - Yarın hangi okullar tatil edildi, 6 aralık okul tatili

KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle okulların yarın tatil edildiği belirtildi.

Meteoroloji Müdürlüğü de fırtına ve yağışın yarın etkisini artıracağını belirterek, halka dikkatli olmaları uyarısında bulundu.

Bu arada Girne-Lefkoşa ve Girne-Dikmen kara yolu şiddetli yağış nedeniyle ulaşıma kapandı, birçok bölgede enerji nakil hatlarının zarar görmesinden dolayı elektrik kesintisi oldu.

Mersin Valiliğinden yapılan açıklamada, yarın kent genelinde kuvvetli sağanak beklendiği, bunun da olumsuzluklara yol açabileceğinin değerlendirildiği belirtildi.

Açıklamada, alınan kararla özel eğitim kurumları da dahil olmak üzere ilk, orta ve lise dengi okullarda yarın eğitim ve öğretime ara verildiği, kent genelindeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Vali Ali İhsan Su da Twitter'dan "Değerli veliler, kıymetli öğrenciler, kuvvetli sağanak yağış ve beraberinde oluşabilecek olumsuzluklar nedeniyle 06.12.2018 Perşembe günü ilimiz genelinde eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir." şeklinde açıklama yaptı.

YAĞIŞ CUMA SABAHINA KADAR DEVAM EDECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan açıklamada ise Mersin'in merkez Toroslar, Yenişehir, Akdeniz ve Mezitli ilçeleri ile Silifke, Erdemli ve Tarsus ilçelerinde aralıklarla devam eden yağışın, gece saatlerinden itibaren şiddetini artıracağı ve cuma sabahına kadar devam edeceğinin tahmin edildiği kaydedildi.

EGE'DE ŞİDDETLİ FIRTINA HİSSEDİLİYOR

Öte yandan Kuzey Ege'de de deniz ulaşımında aksamalar yaşanıyor. Kabatepe-Gökçeada ve  Geyikli-Bozcaada arasında yarın yapılacak bazı seferler geçici olarak iptal  edildi. Alınan bilgiye göre, bu gece yarısından itibaren etkisini arttıracak  fırtına nedeniyle yarın Gökçeada-Kabatepe saat 07.00, Kabatepe-Gökçeada saat  09.00, Bozcaada-Geyikli saat 07.15 ve Geyikli-Bozcaada saat 08.00 seferi geçici  olarak durduruldu.

Çanakkale Boğazı ile adalar hattındaki ulaşımı sağlayan GESTAŞ AŞ'nin  yetkilileri, iptal edilen seferlerin fırtınanın etkisini yitirmesinin ardından  yeniden başlatılacağını, diğer hatlarda ulaşımın normal seyrettiğini açıkladı.

Yorumlar (4)
Burak 1 yıl önce
Geçmiş olsun
Kktc 1 yıl önce
Kıbrıs'ta iki gün öncede ceviz büyüklüğünde dolu yağdı yarım saat . ekinler hep zarar gördü
burcu 1 yıl önce
Yarin okul varmi mersinde
Havin 13 ay önce
18 aralık mersinde okullar tatilmi