banner731

Meslek Lisesi Mezunu Adaylara Kısa Dönem Askerlik Düzenlemesi

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede yaptığı açıklamalarında meslek lisesi mezunlarına kısa dönem askerlik yapabilmeleri için bir düzenleme hazırladıklarını belirtti.

GÜNDEM 13.12.2018, 09:13 13.12.2018, 09:35
Meslek Lisesi Mezunu Adaylara Kısa Dönem Askerlik Düzenlemesi

Cumhurbaşkanlığı’nda düzenlenen Türk Savunma Sanayii Zirvesi’nde “Milli Sanayi İçin Nitelikli İnsan Kaynağı” başlıklı oturumda konuşan Büyükdede, hem sanayide hem de savunma sanayisinde nitelikli ara eleman kaynağının önemine dikkat çekerek, meslek lisesi mezunlarına yönelik bir çalışma içinde olduklarını söyledi. Meslek lisesi mezunlarının askerlik sorunuyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı’yla temasta olduklarını ifade eden Büyükdede, şunları söyledi:

"TEKLİF DAHA BAŞKAYDI"
 
“Meslek lisesi mezunlarının askerliğinin ötelenmesi ve bu sürecin sonunda da daha kısa süreli askerlik yapabilmelerine yönelik bir düzenleme hazırladık. Milli Savunma Bakanlığı’na sunduk. Komutanlarımız inceliyor. Hatta bizim ilk götürdüğümüz teklif daha başkaydı. 3 yıl işletmelerde sigortalı çalışsınlar, sonrasında da kısa dönem yapsınlar diye teklifte bulunmuştuk. Şimdi tüm bunlar değerlendiriliyor.”

Yorumlar (0)