Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu 3 Bin Mesleki Danışman Tarafından Anlatılacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yayımlanan duyuruda Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğunun meslek danışmanları tarafından anlatılacağı belirtildi.

Mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu 3 Bin Mesleki Danışman Tarafından Anlatılacak
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yayımlanan duyuruda Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğunun meslek danışmanları tarafından anlatılacağı belirtildi.  

Duyuru Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının resmi internet sitesinde duyurular bölümünde yayımlandı. Yayımlanan duyuru " 3 BİN İŞ VE MESLEK DANIŞMANI SAHAYA İNİYOR " başlığı ile paylaşıldı. 

Duyuruya göre;

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden konuya ilişkin yapılan yazılı açıklama şöyledir:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğunu ülke genelinde işverenlere, çalışanlara ve iş arayanlara 3 bin 707  iş ve meslek danışmanıyla anlatacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ilgili kuruluşları Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK), Türkiye İş Kurumu (İŞKUR),  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi (ÇASGEM) arasında iş ve meslek danışmanlarına eğitim verilmesi yönünde işbirliği protokolü imzalandı.

Protokol kapsamda, İŞKUR bünyesinde taşra teşkilatında görev yapan 3 bin 707 iş ve meslek danışmanına, Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu, işverenlerin maruz kalacakları cezalar, Mesleki Yeterlilik Belgeli çalışanları istihdam eden işverenlerin yararlanabilecekleri teşvikler ile çalışanların elde edecekleri kazanımlar Mesleki Yeterlilik Kurumu uzmanlarınca ÇASGEM tarafından verilen eğitimlerde anlatılacak.

 Eğitimler sonrası 3 bin 707 iş ve meslek danışmanı,  Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğunu işverenlere, çalışanlara ve iş arayanlara anlatmak üzere sahaya inecek. 81 ilde işyerlerini ziyaret edecek olan iş ve meslek danışmanları,  işveren ve çalışanları Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu, cezai müeyyideler, belge sahibi olan çalışanların kazanımları ve işverenlere yönelik teşvikler hakkında bilgilendirecekler.

Kamupersoneli.net / ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2016, 02:35
YORUM EKLE