Meteoroloji 13 ili uyardı! Kar, sağanak yağış ve sis geliyor!

Meteoroloji 13 ili uyardı! Kar, sağanak yağış ve sis geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü akşam saatlerinde hava durumu tahminlerini açıkladı. Akşam saatlerinde gelen bilgiye göre 13 ilimize kar, sağana yağış ve sis uyarısı yapıldı. İşte gece boyu etkili olacak hava durumu tahminleri

Dışarıya çıkacak vatandaşları yakından ilgilendiren hava durumu tahminleri açıkladı. İl il açıklanan hava durumu tahminleri detaylı bir şekilde haberimizde mevcut

13 İLE UYARI YAPILDI

Meteoroloji, 13 ilimize aynı zamanda önemli uyarılarda bulundu. Akşam saatlerinde gelen bilgiye göre, ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun doğusu, Bolu, Gümüşhane ve Bayburt çevreleri ile Kırklareli ve Tekirdağ'ın doğu, Çanakkale ve Balıkesir’in kuzey kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevreleri ile Ordu’nun doğu ilçelerinde kuvvetli (20-50 kg/m²) olması bekleniyor.

Açıklamanın devamına göre ise Doğu Karadeniz'i Doğu Anadolu'ya bağlayan karayolunun yüksek rakımlı geçitleri (Kop ve Ovit geçitleri) ile Hakkâri'nin yüksek kesimlerinde beklenen yağışların karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı şeklinde olacağı tahmin edildiği belirtildi. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde Marmara'nın güneyi, Kuzey Ege ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

YAĞIŞ UYARISI

Kamupersoneli.net olarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden aldığımız veriler kapsamında yağışların özellikle, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevreleri ile Ordu’nun doğu ilçelerinde kuvvetli (20-50 kg/m²) olması beklendiğinden meydana gelebilecek meydana gelebilecek sel, su baskını, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğinin altı çizildi.

RÜZGAR UYARISI

Yağış uyarısına ek olarak kuvvetli rüzgar uyarısı da yapıldı. Buna göre rüzgarın; Marmara’nın güneybatısı ve Kuzey Ege ile Batı Akdeniz’in Toroslar kesiminde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ağaç ve direk devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi) dikkati ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGE BÖLGE HAVA DURUMU TAHMİNLERİ

MARMARA

Çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Kırklareli ve Tekirdağ'ın doğu, Çanakkale ve Balıkesir’in kuzey kesimlerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin güneybatısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

EGE

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli(40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde kuzey Ege'nin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi beklenmektedir.

AKDENİZ

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz'in Toroslar kesiminde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri ile bu akşam saatlerinde Bolu çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Cumartesi) sabah saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, genellikle sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevreleri ile Ordu'nun doğu ilçelerinde kuvvetli (20-50 kg/m²) olması bekleniyor. Doğu Karadeniz'i Doğu Anadolu'ya bağlayan karayolunun yüksek rakımlı geçitlerinde (Kop ve Ovit geçitleri) beklenen yağışların karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle sağanak, Hakkâri'nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.