04 Mart 2020 Çarşamba 18:27
Meteoroloji az önce duyurdu: Hem fırtına hem sağanak yağış geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından az önce ülke genelinde bugün ve yarın meydana gelece hava durumu tahminleri paylaşıldı.

Yapılan son değerlendirmenin ardından herkesin merak ettiği hava durumu nasıl olacak? sorusunun cevabı da ortaya çıktı.

HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, "Ülkemizin iç ve batı kesimlerin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz ile Eskişehir çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kıyı Ege’de kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, Kıyı Ege, Batı ve Orta Akdeniz ile İç Anadolu’nun güney kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor." denildi.

Ayrıca hava sıcaklığı ve rüzgarla ilgili olarak, "Batı kesimlerde 2 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege, Batı ve Orta Akdeniz ile İç Anadolu’nun güney kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor." ifadeleri yer aldı.

METEOROLOJİ SON UYARILARI YAYIMLADI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son uyarılar şöyle:

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Kıyı Ege'de (İzmir, Aydın ve Muğla) beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların kuvvetli (21-50 Kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden, meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar ve küçük çaplı dolu yağışı riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın; Kıyı Ege, Batı ve Orta Akdeniz ile İç Anadolu’nun güney kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden meydana gelecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE 11°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL 10°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinde sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 11°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

KOCAELİ 12°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinde sağanak yağışlı

EGE

Parçalı ve çok bulutlu yağmur ve sağanak, kıyılarının gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kıyı Ege'de (İzmir, Aydın ve Muğla) kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kıyılarında güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

DENİZLİ 9°C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

İZMİR 12°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yerel gece saatlerinde kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması bekleniyor.

KÜTAHYA 4°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinde yağmurlu

MANİSA 10°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı

AKDENİZ

Az bulutlu, bölgenin batısının parçalı ve çok bulutlu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Batı ve Orta Akdeniz'de güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

ADANA 11°C, 23°C

Az bulutlu

ANTALYA 12°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY 9°C, 22°C

Az bulutlu

ISPARTA 3°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra yağmurlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, bölgenin batısının zamanla çok bulutlu, Eskişehir çevrelerinin yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

ANKARA 6°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu

ÇANKIRI 5°C, 18°C

Parçalı bulutlu

ESKİŞEHİR 8°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonra yağmurlu

KONYA 7°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ

Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU 8°C, 16°C

Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu

DÜZCE 11°C, 22°C

Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu

KASTAMONU 4°C, 18°C

Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu

ZONGULDAK 12°C, 20°C

Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA 5°C, 24°C

Az bulutlu ve açık

SAMSUN 14°C, 25°C

Az bulutlu ve açık

TOKAT 7°C, 20°C

Az bulutlu ve açık

TRABZON 11°C, 23°C

Az bulutlu ve açık

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

ERZURUM -7°C, 9°C

Az bulutlu ve açık

KARS -7°C, 9°C

Az bulutlu ve açık

MALATYA 1°C, 16°C

Az bulutlu ve açık

VAN -6°C, 8°C

Az bulutlu ve açık

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 0°C, 19°C

Az bulutlu ve açık

GAZİANTEP 6°C, 19°C

Az bulutlu ve açık

SİİRT 7°C, 19°C

Az bulutlu ve açık

ŞANLIURFA 9°C, 22°C

Az bulutlu ve açık

DENİZLERDE HAVA

Akdeniz ile akşam saatlerinde Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, zamanla çok bulutlu yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren Batı Karadeniz’in batısı sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan, gece saatlerinde batısı ile (Perşembe) sabah saatlerinde geneli güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa); Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), akşam saatlerinde 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, yer yer 2,0 m, Görüş; İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, batısı ile zamanla geneli sağanak yağmurlu, Rüzgâr: Güney ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Kuzey Ege’de güney ve güneydoğudan gece saatlerinde açıkları güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece saatlerinde kıyı kesimleri 4 ila 6 (30-50 km/sa), akşam saatlerinde geneli güneydoğudan 7 (60 km/sa); Güney Ege’de güney ve güneydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), akşam saatlerinde 7 (60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, gece saatlerinde yer yer 2,5 m, akşam saatlerinde yer yer 3,0 m, Görüş: İyi, anında orta, kuvvetli yağış anında zayıf.

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu, zamanla parçalı çok bulutlu, yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren batısı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgâr: Batı Akdeniz’de doğu ve güneydoğudan, akşam saatlerinde doğusu ile yarın (Perşembe) sabah saatlerinde batısı kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), akşam saatlerinde batısı ile yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren doğusu yer yer 7 (60 km/sa); Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), açıkları 7 (60 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, yer yer 2,5 m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı az bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan, yarın (Perşembe) öğle saatlerinde güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5 m, Görüş: İyi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.