banner731

Meteoroloji'den 4 İl İçin Şiddetli Yağış Uyarısı Geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından sağanak yağış ve hava sıcaklığı hakkında bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Kuzey ve batı kesimlerde hava sıcaklığının 2 ile 4 derece artacağı belirtilerek 4 il için sağanak yağış uyarısında bulunuldu.

GÜNDEM 04.11.2019, 08:21
Meteoroloji'den 4 İl İçin Şiddetli Yağış Uyarısı Geldi

Son değerlendirmeler kapsamında Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı.

SAĞANAK YAĞIŞ

Yapılan açıklamada batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Kıyı Ege, Edirne, Kırklareli ve Antalya çevreleri ile Tekirdağ'ın batı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği ifade edilirken yağışların öğle saatlerinden itibaren Muğla çevrelerinde kuvvetli olacağı vurgulandı.

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamanın devamında bu sabah saatlerinde Marmara, İç Ege ve İç Anadolu'nun batısında yer yer sis ve pus beklendiği vurgulandı.

HAVA SICAKLIĞI VE RÜZGAR

Hava sıcaklığı hakkında yapılan açıklamada ise kuzey ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı vurgulandı.

Rüzgarın genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege'de kuvvetli olarak eseceği belirtildi.

Yorumlar (0)