Meteoroloji'den 8 Ağustos 2019 Hava Durumu Tahmini: O iller İçin Şiddetli Rüzgar ve Sağanak Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada son değerlendirmeler kapsamında bazı iller için şiddetli rüzgar ve sağanak yağış uyarısında bulunuldu.

GÜNDEM 08.08.2019, 08:32
Meteoroloji'den 8 Ağustos 2019 Hava Durumu Tahmini: O iller İçin Şiddetli Rüzgar ve Sağanak Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son değerlendirmeler kapsamında bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Türkiye'nin kuzeydoğu kesimleri ile Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği ifade edildi.

METEOROLOJİ'DEN UYARI

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada hava sıcaklığının Kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı belirtildi.

Rüzgar hakkında da yapılan açıklamada genellikle Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Akdeniz'in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak rüzgar esmesi beklenmektedir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından çeşitli uyarılar yapıldı. Yapılan açıklamada "Rüzgarın Akdeniz'in iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin edildiğinden ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi vb. yaşanabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir." ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)