Meteoroloji'den Acil Kodlu Fırtına Uyarısı Geldi !

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Marmara ve Ege Denizi için acil kodlu olarak fırtına uyarısı yapıldı. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

Meteoroloji'den Acil Kodlu Fırtına Uyarısı Geldi !

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hava sıcaklıkları ve hava muhalefeti hakkında bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada acil kodlu olarak Marmara ve Ege Denizi için fırtına uyarısında bulunuldu.

METEOROLOJİ'DEN UYARI

Bu konu hakkında Habertürk Gazetesinin aktardıklarına göre Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Kuzey Ege'de Pazar günü (30.09.2018) günün ilk saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğudan, öğle saatlerinden itibaren güneyi doğu ve güneydoğudan 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına, kuzeyinde 9 (90 km/sa) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde eseceğinin tahmin edildiği vurgulandı.

Ayrıca Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada fırtınanın Pazartesi günü öğle saatlerinde etkisini kaybetmesi beklendiği vurgulandı.

Tüm bunların yanı sıra Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Güney Ege'de güney ve güneydoğudan, güneyi güneybatıdan esen rüzgarın Pazar günü sabah saatlerinde 6 ila 8 (50-75 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde esmesinin tahmin edildiği ifade edildi. Ayrıca fırtınanın pazar günü öğle saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklendiği vurgulandı. 

Marmara'da kuzey ve kuzeydoğudan esen rüzgarın Pazar günü Pazar günü sabah saatlerinden itibaren etkisini artırarak 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde fırtınamsı rüzgar, yer yer 8 (75 km/sa) kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği belirtilen açıklamada fırtınanın Pazartesi günü günün ilk saatlerinde etkisini kaybetmesi beklendiği ifade edildi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE