Meteoroloji'den Bazı Bölgeler İçin Şiddetli Rüzgar Uyarısı Yapıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada rüzgar uyarı yapıldı ve Doğu Anadolu'nun kuzey kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak rüzgar esmesi beklendiği ifade edildi.

GÜNDEM 16.08.2019, 09:17
Meteoroloji'den Bazı Bölgeler İçin Şiddetli Rüzgar Uyarısı Yapıldı

Meteorloji Genel Müdürlüğü tarafından vatandaşların uyarıldı. Meteoroloji'den yapılan açıklamada Marmara, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Ankara Afyonkarahisar, Kütahya, Kırıkkale, Çankırı, Artvin, Ardahan ve Osmaniye çevreleri, Konya'nın güney kesimleri ile Hatay'ın batı kesimlerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı belirtildi.

Söz konusu açıklamada hava sıcaklığının kuzey ve iç kesimlerde 3 ila 7 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı belirtildi.

enellikle kuzeyli,Akdeniz kıyıları ile Ülkemizin doğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif rüzgar eseceği beklenirken ara sıra orta kuvvette, Doğu Anadolu'nun kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) rüzgar eseceği belirtildi.

Kuvvetli rüzgar uyarısında ise şu ifadelere yer verildi:

"Rüzgarın Doğu Anadolu'nun kuzey kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması vb. yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

Yorumlar (0)