banner731

Meteoroloji'den Bazı İller İçin Çok Önemli Uyarı: Şiddetli Sağanak Yağış Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son değerlendirmeler kapsamında çok önemli bir uyarı yapıldı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre bazı illere şiddetli sağanak yağış geliyor.

GÜNDEM 21.10.2019, 10:47
Meteoroloji'den Bazı İller İçin Çok Önemli Uyarı: Şiddetli Sağanak Yağış Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı ve yapılan açıklamada İstanbul ve bazı iller için sağanak yağış uyarısı yapıldı.

Yapılan açıklamaya göre İstanbul'da bugün yer yer pus ve sis beklenirken gün içinde hava parçalı bulutlu ve 22 derece olacak. Meteoroloji'den yapılan uyarıya göre ise; Hatay, Adana, Giresun ve Trabzon'da şiddetli yağışlar bekleniyor.

Konu ile ilgili olarak yağışların Doğu Karadeniz kıyılarında yerel olarak kuvvetli olacağı belirtildi. Ayrıca bu sabah ve gece saatlerinde Marmara, İç Ege ve Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda sis ve pus beklenmektedir. 

YAPILAN AÇIKLAMA

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Hava sıcaklığı; İç ve doğu kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor."

Yorumlar (0)