Meteoroloji'den Bazı iller İçin Önemli Uyarı ! Kuvvetli Rüzgar ve Sağanak Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapılarak bazı iller için sağanak yağış ve kuvvetli rüzgar uyarısında bulunuldu. Meteoroloji'den yapılan açıklamada hava sıcaklığında da bir değişiklik olmayacağı belirtildi.

GÜNDEM 27.09.2019, 07:33
Meteoroloji'den Bazı iller İçin Önemli Uyarı ! Kuvvetli Rüzgar ve Sağanak Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın kuzeydoğusu, Karadeniz ile Ardahan çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği ifade edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı belirtildi.

Bunun yanı sıra rüzgarın genellikle batı ve güneybatı, zamanla batı kesimlerde kuzeybatı, gece saatlerinde Marmara'da kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Batı ve Orta Karadeniz'in kıyı kesimlerinde yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esmesi beklen ifade edildi.

YAPILAN UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Rüzgarın Batı ve Orta Karadeniz'in kıyı kesimlerinde batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esmesi beklendiğinden oluşabilecek (ulaşımda aksamalar, vb) olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

Yorumlar (0)