Meteoroloji'den Bazı İller İçin Şiddetli Yağış Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı ve yapılan açıklamada bazı iller için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı. Bazı illerde meydana gelecek olan kuvvetli yağıştan dolayı yaşanacak ani su baskınları, sel, kuvvetli rüzgar hakkında vatandaşların tedbirli olması istendi.

GÜNDEM 20.08.2019, 07:49
Meteoroloji'den Bazı İller İçin Şiddetli Yağış Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmeler kapsamında bazı iller için şiddetli yağış uyarısı yapıldı.

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Yalova çevreleri, Akdeniz'in Toroslar mevkii, Kırklareli'nin kıyı kesimleri ile Bursa'nın doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği ifade edildi.

Yapılan açıklamanın devamında yağışların akşam saatlerinden itibaren Bartın, Sinop, Kastamonu, Çorum, Amasya ve Samsun'un iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olacağı belirtildi.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı ifade edilen açıklamada rüzgarın genellikle kuzeyli, doğu bölgelerde güneyli yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli esmesi beklendiği belirtildi.

METEOROLOJİ'DEN UYARI

Yapılan uyarıda ise şu ifadelere yer verildi:

"Yağışların; Akşam saatlerinden itibaren Bartın, Sinop, Kastamonu, Çorum, Amasya ve Samsun'un iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (sel, su baskını, ani sel, yağış anında kuvvetli rüzgar, yıldırım düşmesi v.b.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

Yorumlar (2)
Abdullah Çelebi 1 ay önce
Geçmiş kavimlerde de böyle afetler olurdu insanlar tevbe edeceği yerde daha da azardi hiç bu durumdan ibret alan tevbe eden yok mu Allah mesaj veriyor anlayana tabi
Gülay 1 ay önce
Öncelikle Selamün aleyküm Evet çok güzel söyler misiniz Biz insanlar hiçbir zaman Başımıza ne geleceğini bilemez sadece Rabbim güller Evet haklısınız insanlar çok ama çok azdı insanlık gitti Tamam sorulan kendine padişah sayıyor fakirler gönüllere her zaman zengin kurban kesiyorlar Sözde fakat kapı komşusuna bile vermiyorlar sadece dolaplarına doldursunlar bir sene boyu yesinler komşum açken Ben Tok sallanayım diyorlar bunlar az bile insanlarımıza