Meteoroloji'den Bazı İller İçin Şiddetli Yağış Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmeler kapsamında bir açıklama yapılarak bazı illere şiddetli yağış uyarısı yapıldı. Bu yağışlardan doğacak olumsuzluklara karşı tedbirli olunması istendi.

GÜNDEM 16.07.2019, 08:28
Meteoroloji'den Bazı İller İçin Şiddetli Yağış Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapılarak bazı iller şiddetli yağışa karşı uyarıldı.

METEOROLOJİ'DEN UYARI

Söz konusu açıklamada Ege Bölgesi'nin iç ve kuzey kesimleri, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, Doğu Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı kesimleri ile Kırklareli, Edirne çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği belirtildi.

Bunun yanı sıra söz konusu açıklamada yağışların sabah (Salı) saatlerinde Trabzon ve Rize çevreleri ile Giresun'un doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiği ifade edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edeceği vurgulandı.

Yapılan açıklamada Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette rüzgar eseceği belirtildi.

Yorumlar (0)