Meteoroloji'den Bir Kez Daha Uyarı Geldi ! Kuvvetli Yağış ve Fırtına Uyarısı

Hava durumuna ilişkin Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada yurdun büyük bir bölümünün kuvvetli rüzgar ve sağanak yağışların etkisi altına gireceği ve bazı bölgelerde fırtına olacağı belirtildi.

GÜNDEM 29.11.2019, 08:45
Meteoroloji'den Bir Kez Daha Uyarı Geldi ! Kuvvetli Yağış ve Fırtına Uyarısı

Yapılan son değerlendirmeler kapsamında Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapılarak uyarıda bulunuldu. Yapılan açıklamada yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Nevşehir, Kayseri, Adıyaman, Diyarbakır, Muş ve Bitlis çevrelerinin yağışlı geçeceği ifade edildi.

ŞİDDETLİ YAĞMUR VE KARLA KARIŞIK YAĞMUR 

Bunun yanı sıra söz konusu açıklamada yağışların kıyı Ege ile İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Tekirdağ, Yalova, Bursa, Balıkesir, Manisa çevreleri ve Antalya’nın doğu ilçelerinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak, akşam saatlerinden sonra Bayburt, Erzurum, Kars, Ardahan, Muş ve Bitlis çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklendiği vurgulandı.

Rüzgar hakkında Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada rüzgarın Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz’de kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/saat), Orta ve Doğu Karadeniz’in yüksekleri ile Bursa çevrelerinde yer yer kuvvetli fırtına (60-90 km/saat) şeklinde eseceği vurgulandı.

HAVA SICAKLIĞI VE RÜZGAR

Hava sıcaklığı ülke genelinde 1 ila 3 derece artacağı batı kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği ifade edildi.

Rüzgarın genellikle güney ve batı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz’de kuvvetli ve kısa süreli fırtına (40-70 km/saat), Orta ve Doğu Karadeniz’in yüksekleri ile Bursa çevrelerinde yer yer kuvvetli fırtına (60-90 km/saat) şeklinde eseceği vurgulandı.

Yorumlar (0)