Meteoroloji'den Flaş Açıklama: Türkiye Yaza Yeni Girdi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Tahminler Dairesi Müdürü Ahmet Uçar tarafından bir açıklama yapıldı. Söz konusu açıklamada nem ve sıcaklıkların o kadar yüksek olmadığı ve yazın yeni başladığı ifade edildi.

GÜNDEM 30.07.2019, 07:52
Meteoroloji'den Flaş Açıklama: Türkiye Yaza Yeni Girdi

Türkiye genelinde bugün Temmuz ayının en sıcak günü yaşanacak. Sıcaklık seviyesi Türkiye'nin tüm kesimlerinde yükseldi. 

Buna göre İstanbul'da 33, Ankara'da 34, Muğla'da 33, Diyarbakır'da 38, Trabzon'da 29 derece olacak. Konu ile ilgili olarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 2018 yılı Temmuz ayı sıcaklık ve yağış değerlendirmesi raporu, geçen yıl Temmuz'unu son 47 yıllık dönemin en sıcak altıncı Temmuz'u olarak tanımlanmaktadır.

TÜRKİYE'DE YAZ YENİ BAŞLADI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Tahminler Dairesi Müdürü Ahmet Uçar konu hakkındaki açıklamalarında Türkiye genelinde yazın bugün başladığı ifade edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Tahminler Dairesi Müdürü Ahmet Uçar konu hakkındaki açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Nem ve sıcaklıklar normal, o kadar yüksek değil. Yaz yeni başladı diyebiliriz. Çoktandır, bir buçuk aydır gecikme vardı. Bugün yaz yeni başladı diyebileceğimiz bir gün. İstanbul 32-33'lerde, Ankara 33-34 derecede. Bunlar normal sıcaklıklardır. Temmuz ayı kısmen daha yağışlı ve serin geçti ama bugün itibarıyla yaz başladı. Yurdumuzun iç bölgeleri itibarıyla sıcaklıklar 2 ila 4 derecenin üzerinde. Türkiye'nin geri kalan kısmına baktığımızda sıcaklık mevsim normalleri seviyesine ulaştı. Mevsim normallerinin altında bugün itibarıyla kalmadı. Bu yıl yazı biraz daha az hissettik. İç Anadolu'nun birkaç noktasında birkaç derece mevsim normallerinin üstüne çıkabilir.

Yorumlar (1)
Xxx 2 ay önce
Turkiyede yaz yeni basladi derken eylule ne kaldi ki