Meteoroloji'den İstanbul İçin Önemli Uyarı !

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından dün yapılan uyarı bugün yinelendi. İstanbul için sağanak yağış uyarısı yapıldı. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

GÜNDEM 04.10.2018, 09:31 04.10.2018, 12:28
Meteoroloji'den İstanbul İçin Önemli Uyarı !

meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada yapılan son değerlendirmede kuzey kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Gümüşhane ve Ardahan çevrelerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği ifade edildi.

Bunun yanı sıra Meteoroloji tarafından yapılan açıklamanın detaylarında yağışların Ordu ve Giresun çevreleri ile Trabzon'un batı kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Rize çevreleri ile Trabzon'un doğusu ve Artvin'in kıyı kesimlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olması ifade edildi.

Marmara Bölgesi ile Bolu ve Düzce çevrelerinde yer yer pus beklendiği ifade edilen açılamada hava tahminlerine göre hava sıcaklıklarının 3 ila 6 derece aralığında düşeceği, rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, batı kesimlerde yer yer orta kuvvette eseceği vurgulandı. İllere göre hava durumu ise şöyle:

İLLERE GÖRE HAVA DURUMU

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 23

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı, yer yer puslu 23

İzmir: Az bulutlu 27

Adana: Az bulutlu ve açık 32

Antalya: Az bulutlu ve açık 31

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 23

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı (Yağışların öğle saatlerinden sonra batı kesimlerde kuvvetli, akşam saatlerinden sonra doğu kesimlerde çok kuvvetli olması bekleniyor) 23

Erzurum: Parçalı bulutlu 24

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 31

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)