Meteoroloji'den İstanbul İçin Saat Verilerek Önemli Uyarı: Şiddetli Yağış Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Marmara’nın kuzeydoğusu için kuvvetli yağış uyarısında bulunuldu. Konu ile ilgili olarak Meteoroloji şiddetli yağış için saat de verdi.

GÜNDEM 07.10.2019, 14:17
Meteoroloji'den İstanbul İçin Saat Verilerek Önemli Uyarı: Şiddetli Yağış Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada son değerlendirmeler kapsamında bugün akşam saatlerinden sonra Marmara’nın kuzeydoğusunda görülecek olan sağanak yağışların, gece saatlerinde etkisini artırarak İstanbul, Kocaeli ve Yalova çevreleri ile Sakarya’nın kuzey ilçelerinde kuvvetli (30-50 kg/m2) olması beklendiği ifade edildi.

Açıklamada bu yağışlar beklendiğinden sel, su baskını ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

Meteoroloji'nin son verilerine göre İstanbul'da yağış saat 18:00'den sonra başlayacak ve gece boyunca sürecek. Kentte yağışlı hava etkisini yarın da sürdürecek ve sıcaklık 18 dereceye kadar düşecek.

YAPILAN AÇIKLAMA

Meteoroloji'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Yapılan son değerlendirmelere göre; bugün akşam saatlerinden sonra Marmara’nın kuzeydoğusunda görülecek olan sağanak yağışların, gece saatlerinde etkisini artırarak İstanbul, Kocaeli ve Yalova çevreleri ile Sakarya’nın kuzey ilçelerinde kuvvetli (30-50 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını ve kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir"

Yorumlar (0)