Meteoroloji'den İstanbul İçin Sağanak Yağış Uyarısı

Meteoroloji'den yapılan açıklamada, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, Denizli ve Antalya'nın batı kesimlerinde sağanak yağış bekleniyor. Çarşamba gününden itibaren İstanbul'da hava sıcaklıklarının düşeceği ve yağışlı havanın etkili olacağı bildirildi.

GÜNDEM 07.03.2017, 10:55
Meteoroloji'den İstanbul İçin Sağanak Yağış Uyarısı

Meteoroloji'nin yaptığı son incelemelere göre, yurdun batı kesimlerinin parçalı, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinde Edirne, Kırklareli ve Çanakkale çevreleri ile Balıkesir'in batı kıyılarının sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmini yapılıyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis beklenirken, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

Hürriyet'in haberine göre, Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlerde, hava sıcaklığı yurdun kuzey ve iç kesimlerinde 2 ila 6 derece artış gösterecek, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik meydana gelmeyecek ve ülke genelinde mevsim normallerinin üstünde seyredecek. Rüzgarın, genellikle güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetlice (30-50 Km/saat) esmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz haftadan beri İstanbul'da devam eden bahar havası, Çarşamba gününden itibaren soğuk ve yağışlı havanın etkisi altında kalacak. 18 dereceye kadar yükselen hava sıcaklıkları ise 11 derece kadar düşecek.

Bazı illerde beklenen hava durumu ise şöyle:

Ankara: Az bulutlu ve açık 16
İstanbul: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu 18
İzmir: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu 19
Bursa: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu 24
Adana: Az bulutlu ve açık 21

Antalya: Az bulutlu ve açık 20
Samsun: Az bulutlu ve açık 17
Trabzon: Az bulutlu ve açık 15
Erzurum: Az bulutlu ve açık 6
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 18

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)