Meteoroloji'den İstanbul İçin Uyarı Üstüne Uyarı Geldi: Bu Saatlere Dikkat

Yaklaşık olarak iki gün önce İstanbul için yağmur uyarıları yapıldı. Yapılan uyarıların ardında İstanbul için ilk damla düştü. Dün ise İstanbul tam anlamı ile sel felaketi yaşadı. Bugün için Meteoroloji Genel Müdürlüğü yine uyarı üstüne uyarı yaptı.

GÜNDEM 26.07.2018, 09:27
Meteoroloji'den İstanbul İçin Uyarı Üstüne Uyarı Geldi: Bu Saatlere Dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından İstanbul'da bugün parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra ise yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurun beklendiği ifade edildi.

METEOROLOJİ AÇIKLADI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirme açıklandı. Buna göre Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Ordu, Giresun, Hatay, Osmaniye, Mersin'in iç kesimleri, Kahramanmaraş'ın güneybatısı ile Adana'nın kuzey ve doğusunun kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiği ifade edildi.

KUVVETLİ YAPIŞ BEKLENİYOR

Bunun yanı sıra yağışların öğle saatlerinden sonra Denizli, Uşak, Afyonkarahisar ve Kastamonu çevreleri ile Muğla'nın iç kesimleri, Burdur'un ve Isparta'nın batı kesimlerinde başlayacağı da vurgulandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre yağışlar yerel olarak kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması bekleniyor.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)