Meteoroloji'den İstanbul ve Ankara İçin Bir Kar Uyarısı Daha !

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından hava durumuna ilişkin önemli uyarılar yapıldı. Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada Ankara ve İstanbul için kar yağışı uyarısında bulunuldu.

Meteoroloji'den İstanbul ve Ankara İçin Bir Kar Uyarısı Daha !

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapılarak son değerlendirmelere göre Salı gününden itibaren Karadeniz üzerinden gelecek olan soğuk hava dalgasından dolayı sıcaklıklarda ciddi düşüşler meydana geleceği ifade edildi.

Yapılan açıklamaya göre haftanın ortalarından itibaren İstanbul'da en yüksek sıcaklığın 9-10, Ankara'da ise 6-7 olacağı tahmin ediliyor.

KAR VE YAĞMUR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Konu ile ilgili olarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada soğuk hava dalgası kapsamında kar yağışı ve yağmur yağışının beklendiği de vurgulandı. Bu konu hakkında Meteoroloji'den yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

"Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın (13.11.2018 Salı) ülkemizin kuzey kesimlerinin, Çarşamba gününden itibaren ülkemiz genelinin Karadeniz üzerinden gelen soğuk havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının hissedilir derecede (6-12 derece) azalarak mevsim normallerinin altına inmesi bekleniyor.

Soğuk havayla birlikte, Karadeniz bölgesinin yüksek kesimleri, İç Anadolu’nun kuzey ve doğusunun yüksekleri ile Doğu Anadolu bölgesinin kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar yağışları görüleceği tahmin ediliyor.

Bu haftanın ikinci yarısında en yüksek hava sıcaklıklarının; Erzurum’da 1-2, Ankara’da 6-7, İstanbul’da 9-10, İzmir’de 11-12, Antalya ve Adana’da 16-17 derecelere, gece en düşük sıcaklıkların ise yurdumuzun iç kesimlerinde 0 derece ve altına düşmesi bekleniyor. Vatandaşlarımızın ani sıcaklık düşmesinin yaratabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir."

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE