Meteoroloji'den Kritik Uyarı! Yurt Genelinde Hava Sıcaklıkları Nasıl Olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yurt genelinde merak edilen hava durumuyla alakalı olarak son dakika açıklamaları paylaşılmaya devam ediyor. Söz konusu Meteoroloji’den gelen son dakika uyarısına göre "bugün hava nasıl olacak" sorusuna yanıt verildi. Peki havalar nasıl olacak? Hava sıcaklıkları artacak mı?

GÜNDEM 22.12.2018, 10:32
Meteoroloji'den Kritik Uyarı! Yurt Genelinde Hava Sıcaklıkları Nasıl Olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre;

Kastamonu kıyıları ile Sinop ve Samsun çevrelerinin hafif yağmurlu, Hatay çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesiyle birlikte Trakya, İç Ege ve Doğu Anadolu'da buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin edilirken, rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeybatı, Marmara ile Batı Karadeniz kıyılarında güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.
 
KAR YAĞIŞI İÇİN YENİ TARİH VERİLDİ!
 
Meteoroloji'nin sitesinde yer alan haritalı 5 günlük tahmin verilerinde Salı gününden itibaren tüm yurtta kar yağışları etkisini göstereceği belirtildi.
 
Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
 
Ankara: Az bulutlu 8
 
İstanbul: Parçalı bulutlu 11
 
İzmir: Parçalı ve az bulutlu 14

 
Adana: Az bulutlu ve açık 17
 
Bursa: Parçalı bulutlu 12
 
Antalya: Az bulutlu ve açık 19
 
Samsun: Çok bulutlu, sabah ilk saatlerde yağmurlu 12
 
Trabzon: Çok bulutlu 12
 
Erzurum: Çok bulutlu 1
 
Diyarbakır: Parçalı bulutlu 12

Yorumlar (0)