Meteoroloji'den Kuvvetli Rüzgar ve Yağış Uyarısı Geldi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapılarak kuvvetli rüzgar ve yağış uyarısı yapıldı. Konu ile ilgili olarak rüzgarın bazı bölgelerde kuvvetli eseceği ve bundan dolayı oluşacak olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

GÜNDEM 27.08.2019, 08:33 27.08.2019, 10:17
Meteoroloji'den Kuvvetli Rüzgar ve Yağış Uyarısı Geldi

Son değerlendirmeler kapsamında Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı.

KUVVETLİ RÜZGAR VE YAĞIŞ

Yapılan açıklamada Türkiye'nin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı bulutlu, Doğu Karadeniz, Ordu, Erzincan, Kars ve Ardahan çevreleri ile Samsun'un doğu, Erzurum'un kuzey ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği ifade edildi.

Ayrıca yapılan açıklamaya göre Samsun, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Bayburt, Rize, Artvin, Ardahan ve Kars sağanak yağışın etkisinde olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı mevsim normalleri civarında seyredeceği ifade edildi.

Bunun yanı sıra rüzgarın genellikle kuzey yönlerden, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu bölgelerde güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak eseceği belirtildi.

UYARI YAPILDI

Ayrıca Meteoroloji tarafından yapılan uyarıda ise şu ifadelere yer verildi:

"Rüzgarın; Marmara ve Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/saat) eseceği tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, çatı uçması, vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

Yorumlar (1)
aytul parlar 3 hafta önce
meteorolojiye tesekkurler.Yagmuru Izmire getirin..Yandik. kavrulduk.Hava sicakligi 26 dan yukari olmasin.saygilar.