Meteoroloji'den Kuvvetli Sağanak Uyarısı! 8 Mayıs Çarşamba Meteoroloji Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son duyurulara göre kuvvetli sağanak beklenen bölgelerde vatandaşların olası sel baskınlarına karşı dikkat etmeleri gerektiği bildirildi. İşte 8 Mayıs hava durumu...

GÜNDEM 08.05.2019, 08:07
Meteoroloji'den Kuvvetli Sağanak Uyarısı! 8 Mayıs Çarşamba Meteoroloji Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce paylaşılan detaylara göre Türkiye genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak.

Ancak Meteoroloji gök gürültülü sağanak yağış beklenen bölgeleri ise;

Marmara Bölgesinin doğusu, Kuzey Ege, Doğu Akdeniz, İç Anadolu Bölgesi, Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun Kuzey bölgesi ile Balıkesir'in yanı sıra Muş İle Bitlis çevreleri olarak duyurdu..

Meteoroloji yağışların sabah saatlerinde etkisini göstereceği bölgeleri ise;

Bolu'nun yanı sıra, Karabük, Kastamonu, Çorum, Kırıkkale ve Çankırı çevreleri ile Ankara'nın kuzey bölgesi ile Sinop'un iç kesimleri olarak açıkladı. Ayrıca yağışın kuvvetli (20-40 kg/m2) olması beklenmekte.

HAVA SICAKLIKLARI NASIL OLACAK?

Meteoroloji hava raporuna göre; sıcaklıklar Kuzey ile İç kesimlerde 4 ila 8 derece azalma yaşayacak. Diğer yerlerde ise mevsim normalleri seviyesinde seyredecek..

RÜZGAR

Meteoroloji Rüzgarın kuvvetli olacağı bölgeleri ise;

Daha çok batı ve kuzeybatı olarak duyurdu. Ancak Doğu Anadolu'da yer yer güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği ifade edildi.

Yorumlar (0)