Meteoroloji'den Kuvvetli Yağış Uyarısı! 4- 5 Mayıs'ta Hava Nasıl Olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre kuvvetli yağışların etkili olacağı bölgeler açıklandı. Ramazan öncesinde hafta sonu planı yapanlar dikkat...

GÜNDEM 04.05.2019, 09:54
Meteoroloji'den Kuvvetli Yağış Uyarısı! 4- 5 Mayıs'ta Hava Nasıl Olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava tahmin raporunu açıkladı. Peki 4 Mayıs ile 5 Mayıs'ta hava nasıl olacak?

Türkiye'nin doğu kesimleri ile bazı aralıklarla kuzeybatısının yer, yer çok bulutlu olacağı açıklandı.

KUVVETLİ SAĞANAK ALACAK BÖLGELER

Doğu ile Güneydoğu Anadolu Bölgesinin doğusu, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt, Şanlıurfa, Elazığ ve Bingöl çevrelerinde ise akşam saatlerinden sonra sağanak yağışların kendisini göstereceği bildirildi.

Kuvvetli sağanak alacak diğer illerimiz ise; "Mardin, Diyarbakır, Şırnak, Hakkari, Batman, Siirt, Bitlis, Muş, Erzurum, Kars, Ardahan, Bingöl ve Artvin" olarak açıklandı ve vatandaşların ani sel baskınlarına karşı dikkat etmeleri gerektiği bildirildi.

HAVA SICAKLIĞI NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava sıcaklıkları hakkında yaptığı açıklamada ise iç ve batı kesimlerde sıcaklıkların 2 ila 4 derece artış yaşayacağını ve doğu bölgelerinde ise 4 ila 6 derece azalacağını açıkladı.

RÜZGAR KENDİSİNİ GÖSTERECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü kuvvetli rüzgar uyarısında bulundu ve rüzgarın genel olarak kuzey ile kuzeybatı ve Doğu Anadolu bölgesinin doğusunda güney ve güneybatı yönlerinden hafif olarak kendisini göstereceği açıklandı. Ancak zaman, zaman yağış alan bölgelerde kuvvetini artırabileceği ifade edildi.

Yorumlar (0)