Meteoroloji'den O İller İçin Ani Sel Uyarısı: Vatandaşlara Önemli Uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada bazı iller için şiddetli yağış ve ani sel uyarısında bulunuldu. Bu bağlamda yaşanacak olan olumsuzluklara karşı vatandaşların tedbirli olunması istendi.

GÜNDEM 19.07.2019, 08:23
Meteoroloji'den O İller İçin Ani Sel Uyarısı: Vatandaşlara Önemli Uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada sağanak ve şiddetli yağış ile ani sel uyarısı yapıldı.

METEOROLOJİ'DEN UYARI

Konu ile ilgili olarak ülkemizin genelinin parçalı ve az bulutlu, Doğu Karadeniz kıyı kesimleri, Samsun, Ordu ve Tokat çevreleri ile Akdeniz'in Toroslar mevkiinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin edildi.

Bunun yanı sıra söz konusu açıklamada yağışların Ordu çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olacağı ifade edildi

Hava sıcaklığı hakkında da yapılan açıklamada batı ve üney kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı belirtildi.

Rüzgarın ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

Yorumlar (0)