Meteoroloji'den O İller İçin Önemli Uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapılarak bazı iller için önemli bir uyarı yapıldı. Söz konusu açıklamada Marmara'nın güneybatısı ve Kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli rüzgar esmesi beklendiği ifade edildi.

GÜNDEM 05.08.2019, 08:00
Meteoroloji'den O İller İçin Önemli Uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Karadeniz kıyıları, Akdeniz'in Toroslar kesimi, Sakarya, Tokat, Artvin ve Ardahan ile sabah ilk saatlerde Mersin, Kayseri ve Nevşehir çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği ifade edildi.

AÇIKLAMANIN DETAYLARI

Ayrıca söz konusu açıklamada yağışların Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Marmara'nın güneybatısı ile Kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği belirtildi.

Hava sıcaklığının Kuzeydoğu ve iç kesimlerde azalacağı, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği belirtilirken rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeybatı, güney kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı ve Kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği vurgulandı.

Meteoroloji'den yapılan açıklamada Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması (21-50 kg/m2) beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Yorumlar (0)