banner731

Meteoroloji'den Önemli Açıklama Geldi ! Hava Sıcaklıkları Düşüyor: Sağanak Yağış Geliyor

Son değerlendirmeler kapsamında Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada bazı illere sağanak yağış olacağı ifade edildi. Konu ile ilgili olarak hava sıcaklıklarının da düşeceği ifade edildi.

GÜNDEM 18.10.2019, 08:15
Meteoroloji'den Önemli Açıklama Geldi ! Hava Sıcaklıkları Düşüyor: Sağanak Yağış Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son değerlendirmeler kapsamında bir açıklama yapıldı.

SAĞANAK YAĞIŞ GELEN İLLER

Yapılan açılamada Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun batısı ile Sakarya, Bilecik, Manisa, Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Eskişehir, Ankara, Yozgat, Kırıkkale, Sivas, Muş, Ağrı, Erzurum çavreleri, Bursa'nın doğu ilçeleri, Kayseri'nin doğu ilçeleri ve Kahramanmaraş'ın kuzey kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği ifade edildi.

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada sabah ve gece saatlerinde Marmara ve Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile Sinop ve Samsun çevrelerinde yer yer pus ve sis beklendiği belirtildi.

HAVA SICAKLIKLARI AZALIYOR

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada hava sıcaklıklarının kuzeydoğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı belirtildi.

Ayrıca açıklamanın devamında rüzgarın genellikle kuzeyli, zamanla güney ve doğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği vurgulandı.

Yorumlar (0)