Meteoroloji'den Önemli Açıklama ! İşte Hava Sıcaklıklarının Artacağı Bölgeler

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Kuzey ve iç kesimlerde artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ifade edilerek sıcaklığın ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği belirtildi.

GÜNDEM 09.10.2019, 08:09 09.10.2019, 08:22
Meteoroloji'den Önemli Açıklama ! İşte Hava Sıcaklıklarının Artacağı Bölgeler

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmeler kapsamında bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada Orta ve Doğu Karadeniz Kıyıları ile Artvin çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği ifade edildi. 

Konu ile ilgili olarak Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada yağışların Artvin'in kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının Kuzey ve iç kesimlerde artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği ifade edilerek rüzgarın genellikle güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği vurgulandı.

YAPILAN UYARI

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Artvin'in kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m²) olması beklendiğinden sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Yorumlar (0)