Meteoroloji'den Önemli Gök Gürültülü Sağanak Yağış Uyarısı: Bu İllerde Yaşayanlar Dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmeler kapsamında bazı iller için uyarı yapıldı. Yapılan uyarıda bu iller de sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiği diğer yerlerin ise az bulutlu geçeceği belirtildi. Söz konusu yağışların ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Sivas, Ordu, Elazığ ve Bingöl çevreleri ile Samsun ve Tokat'ın doğu, Kahramanmaraş ve Malatya'nın kuzey, Hatay'ın kıyı kesimlerinde meydana geleceği ifade edildi.

GÜNDEM 17.09.2019, 08:51 17.09.2019, 10:07
Meteoroloji'den Önemli Gök Gürültülü Sağanak Yağış Uyarısı: Bu İllerde Yaşayanlar Dikkat

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Sivas, Ordu, Elazığ ve Bingöl çevreleri ile Samsun ve Tokat'ın doğu, Kahramanmaraş ve Malatya'nın kuzey, Hatay'ın kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği belirtildi.

Bunun yanı sıra açılamada diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği vurgulandı.

HAVA SICAKLIĞI VE RÜZGAR

Meteoroloji'den yapılan açıklamada hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacağı belirtildi ve rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği vugulandı.

METEOROLOJİK UYARI YOK

Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada ise meteorolojik bir uyarı olmadığı ifade edildi. 

Yorumlar (0)