Meteoroloji'den Önemli Uyarı ! Yurt Genelinde Etkisini Gösterecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından günlük ve haftalık hava durumu raporunu yayımlandı. Hava raporuna göre yurt genelindeki etkisini gösteren yağışlı ve serin hava bu hafta da etkisini gösterecek. Hafta sonu yüzünü gösteren güneşli havanın Salı günü yerini yağışlı havaya bırakacağı belirtildi.

GÜNDEM 23.09.2019, 09:03
Meteoroloji'den Önemli Uyarı ! Yurt Genelinde Etkisini Gösterecek

Geçen hafta tüm yurtta etkili olan yağış bugün yurdun tamamından ayrılırken, parçalı bulutlar arasında güneş bugün etkisini gösterecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmeler kapsamında bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada lkemizin kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği ifade edildi.

YURDUN BİRÇOK YERİNDE SAĞANAK YAĞIŞ

Hava sıcaklığının yurt genelinde 2 ila 4 derece artarak mevsim normalleri civarında seyredeceği ifade edilen açıklamada rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı, Ege kıyılarında ise kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esceği belirtildi.

Salı günü ise tüm yurt yeniden yağmura teslim olacak. Yurdun birçok yerinde sağanak yağış etkili olacak. 

Tüm bunların yanı sıra haftanın ikinci günü Salı günü Marmara’da yer yer, Ege’de ise İzmir-Muğla çevrelerinde gök gürültülü sağanak yağı etkili olacak.

Hafta boyunca ise yurdun birçok yerinde sağanak yağış bekleniyor.

Yorumlar (0)