Meteoroloji'den Peş Peşe Uyarılar! Yağmur, Rüzgar Ve Toz Taşınımı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından haftanın ilk gününde peş, peşe uyarılar geldi.. Yapılan son değerlendirmelere göre; yağmur, rüzgar ve toz taşınımı beklenen bölgeler açıklandı.

GÜNDEM 06.05.2019, 08:47
Meteoroloji'den Peş Peşe Uyarılar! Yağmur, Rüzgar Ve Toz Taşınımı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan raporlara göre ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu bir havanın hakim olacağı belirtildi.

Diğer yandan Marmara Bölgesinin batısı ile Kıyı Ege, Orta Karadeniz ve Doğuz Karadeniz'in iç kesimlerinin başta olmakla beraber Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin, Osmaniye, Kahramanmaraş, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak, Bartın ile Sinop çevrelerinde ise sağanak yağışların kendisini göstereceği açıklandı.

Ayrıca sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışın hakim olacağı bir diğer bölge ise İstanbul'un Anadolu Yakası olarak bildirildi.

HAVA SICAKLIĞI NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava sıcaklıkları hakkında yayınladığı raporda sıcaklıkların iç ve batı kesimlerde 2 ile 4 derece artış yaşayacağını ve diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacağını bildirdi.

RÜZGAR KUVVETİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü genel olarak güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette olmakla beraber Marmara'nın batısı, Ege bölgesinin ve Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde ise kuvvetli rüzgar (40-60 km/sa) görülebileceğini duyurdu.

TOZ TAŞINIMI UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü toz taşınımı uyarısında bulundu ve Marmara, Ege ve Akdeniz Bölgelerinde Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı görülebileceği nedeniyle meydana gelecek herhangi bir görüş mesafesinde azalma, hava kalitesinin düşmesi, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış ve ulaşımda aksaklıklara karşı vatandaşların dikkatli olması konusunda bilgi verdi.

Yorumlar (0)