Meteoroloji'den Samsun ve Ordu İçin Şiddetli Yağış ve Yıldırım Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Samsun ve Ordu için önemli hava durumu uyarısı yapıldı. Yapılan açıklamada sağanak yağmur yağışı geleceği ve yıldırımlar olacağı ifade edildi. Bu bağlamda ani sel, su baskını, yıldırım gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması istendi.

GÜNDEM 15.07.2019, 07:44 15.07.2019, 11:34
Meteoroloji'den Samsun ve Ordu İçin Şiddetli Yağış ve Yıldırım Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada son değerlendirmeler kapsamında Marmara, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz kıyılarının aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği ifade edildi.

METEOROLOJİ'DEN UYARI

Bunun yanı sıra Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada yağışların Batı Karadeniz kıyıları, öğleden sonra Samsun ve Ordu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiği vurgulandı.

Bunun yanı sıra hava sıcaklığının Kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı da açıklamaya eklendi. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış anında yer yer kuvvetlice eseceği vurgulandı.

Sağanak yağmur yağışlarının Batı Karadeniz kıyıları, öğleden sonra Samsun ve Ordu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiği belirtilen açıklamada meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım v.b.) dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği vurgulandı.

Yorumlar (0)