Meteoroloji'den Şiddetli Sağanak ve Rüzgar Açıklaması

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapılarak bazı iller için şiddetli yağış uyarısı yapıldı. Bunun yanı sıra şiddetli rüzgar uyarısı da yapılarak Akdeniz'in iç kesimlerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına(40-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden ulaşımda aksamalar, ağaç devrilmesi vb. yaşanabilecek olumsuzluklara karşı uyarı yapıldı.

GÜNDEM 07.08.2019, 07:33
Meteoroloji'den Şiddetli Sağanak ve Rüzgar Açıklaması

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapıldı ve şiddetli rüzgar ve sağanak hakkında uyarı yapıldı.

METEOROLOJİ'DEN UYARI

Buna göre kuzey kesimleri ile Doğu Akdeniz'in parçalı bulutlu, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin'in iç kesimleri ile Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği ifade edildi.

Bunun yanı sıra söz konusu açıklamada hava sıcaklığının batı kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ifade edildi.

Rüzgarın genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, bu akşam saatlerinde Marmara'nın güneybatısı ve Kıyı Ege'de, gece saatlerinden itibaren Akdeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli ve kısa süreli fırtına(40-70 km/sa) şeklinde eseceği vurgulandı.

Yorumlar (0)